Lymfatická masáž neboli manuální lymfodrenáž Vsetín

Manuální lymfatická masáž Vsetín

 

 

 

 

 

Pro časové vytížení a naplněnou kapacitu momentálně nepřijímám nové klientky, ale v případě vašeho onemocnění vyžadující tyto masáže mne můžete zkusit kontaktovat na email: beorc@seznam. cz

S sebou si vezměte prosím nátělník !

Lymfatická masáž pomáhá s řadou zdravotních problémů - článek na Novinky.cz zde. Poruchy lymfatického systému - odkaz zde. Přírodní léčba celulitidy - odkaz zde.

Lymfatická masáž, často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž, je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Lymfatická masáž je populární kosmetickou metodou, která umožňuje odstraňování celulitidy. Jde však o uznávanou léčebnou metodou s širšími možnostmi využití, např. při léčení chronických otoků. Lze ji provádět jak manuální technikou, tak pomocí řady speciálních přístrojů. Tato masáž má díky zlepšení proudění mízy přispět k odvádění nečistot z krve. Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků a vyřešit tak zdravotní problémy, kterým by klasická sportovně-rekondiční masáž spíše uškodila.

Používám speciální manuální techniku, kterou u nás zavedl Mudr. Miroslav Bechyně, CSc. Tato metoda podporuje vstřebávací a transportní funkci mízního systému. Speciální drenáž kruhovými nebo spirálovými hmaty odvádí mízu do sběrných uzlin.

 

Účinky lymfatické drenáže jsou jak zdravotní tak kosmetické:

Zdravotní - odstranění otoků po operacích, úrazech, bakteriálních onemocněních, prevence žilní nedostatečnosti či bolestí hlavy, detoxikace organismu - odvedení toxinů z těla, regenerace a zvýšení imunity organismu a jeho metabolismu.

Kosmetické - odstranění až zastavení procesu celulity a lipedému, zpevnění podkoží, zpomalení procesu stárnutí pleti.

 • Mízní systém a lymfodrenáž

Uspěchaná doba ve které žijeme, znečištěné životní prostředí, stresová zátěž, nevhodná skladba potravy, zvýšená fyzická zátěž, různá omenocnění zatěžují náš imunitní systém, jehož důležitou součástí je mízní (lymfatický) systém. Jeho buňky hrají neocenitelnou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek. Vznikají tak odpady metabolismu, které jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují naší pozornost.

 • Manuální lymfodrenáž - výhody a účinky

Jemná technika manuální lymfodrenáže napomáhá organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolizmu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky pozitivním detoxikačním účinkům na náš organismus dochází také ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.

Při manuální lymfodrenáži je možné zaměřit se na určité části těla (nohy, ruce, hrudník, břicho, záda, krk, obličej i hlava). Upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny na krku, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují odtok lymfy (mízy) ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají  žádné  masážní oleje, emulze či jiné přípravky. Oproti jiným technikám je manuální lymfodrenáž velmi jemná, klient nesmí cítit žádnou bolest.

 • Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku

napomáhá odstranit zánětlivé projevy na kůži, zlepšuje její napětí, odstraňuje usazené odpadní látky, zabraňuje jizevnatění, je účinná při akné, při otocích v obličeji či kolem očí i jako prevence proti tvorbě vrásek a při migrénách.
Lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku může být i součást kosmetického ošetření obličeje, kdy nahradí kosmetickou masáž. Aktivovaná pokožka tak dokáže lépe využít následně nanesené kosmetické přípravky, které podpoří látkovou výměnu pleti a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

 • Manuální nebo přístrojová lymfodrenáž?

Při manuální lymfodrenáži se může terapeut zaměřit na určité části těla, upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Pokud Vám tuto službu obsluha přístoje neposkytne, je lépe přístojovou lymfodrenáž neprovádět, mohla by Vám ublížit.

 • Účinky manuální lymfodrenáže:
 • proti celulitidě
 • zlepšuje napětí kůže a tkáně, zlepšuje odvod produktů metabolizmu
 • proti migrénám (mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy) se doporučuje lymfodrenáž hlavy a krku
 • proti otokům – uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku např. dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou
 • zabraňuje jizevnatění, odstaňuje zánětlivé substance (např. při akné)
 • zvyšuje obranyschopnost organismu – imunitu
 • detoxikace organismu

Není vhodné provádět lymfodrenáž:

při bakteriálním či virovém onemocnění
při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
při nejasných břišních obtížích
při menstruaci, silné nebo první dny
při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater
v období těhotenství a kojení
 

Jak často má být lymfodrenáž prováděna:

 • jako prevence obranyschopnosti organismu, detoxikace – alespoň 1x měsíčně
 • jako prevence celulitidy, težkých nohou, křečových žil – alespoň 2x měsíčně
 • jako prevence proti migrénám – 2x měsíčně
 • odstranění, léčba celulitidy, otoků (těžké nohy a pod.) – min. 10 ošetření v intervalu 2 až 3 drenáží týdně, dále pak pokračovat 2x měsíčně
 • akné – při akutní fázi denně, po týdnu pak 2x týdně

   
 • ceník a orientační časy lymfatické masáže ve Vsetíně:

samostatně části těla:
nohy                                                                450 Kč    60 min.

obličej                                                              250 Kč    30 min.

ruce                                                                 350 Kč    45 min.

 

kombinace:
ruce + obličej                                                   450 Kč    60 min.
   
ruce + obličej + břicho                                     550 Kč    75 min. 
nohy + břicho                                                   550 Kč    75 min.

Celou lymfatickou masáž nedoporučuji a nedělám najednou, je to velký detoxikační nápor pro tělo. Doporučuji poprvé jít na lymfatickou masáž nohou a do týdne přijít na lymfatickou masáž rukou+obličeje+břicha.  Samozřejmostí je uvolňování lymfatických uzlin. Při telefonickém kontaktu při objednávání se vás budu ptát na váš zdravotní stav.