Masáž bylinnými měšci, váčky, razítky neboli pečetěmi Vsetín 

 

 

 

 

 

 

 

Jedná se o starou ayurvédskou techniku masáží, která se provádí tak, že se na tělo v různých intenzitách síly„přitiskávají“ horké bylinné váčky. Technika masáže někdy připomíná razítkování, proto se masáži také často říká masáž bylinnými razítky.

 
Váčky se na tělo ze začátku masáže přikládají tak, aby si pokožka zvykla na teplo, poté se provádí masáž, která kombinuje různé tahy, tlaky, poklepávání a  krouživé pohyby, postupně po celém těle. Bylinné váčky jsou předem připravené vaky z látky, naplněné směsí bylin a koření. Váček se poté utáhne a sváže do tvaru „razítka“ tak, aby v dolní části vznikla boule plná směsi byliny a koření a v hodní části vzniklo držadlo, za které terapeut váčky při masáži drží.Bylinné váčky se těsně před procedurou máčí či  nahřívají v horké páře, nebo ještě lépe v horkém oleji. Zahřátím se z bylin a koření uvolňují účinné látky, které váčky přenášejí na pokožku. Tím, že jsou váčky horké, působí na vrchní kůži tak, že ji uvolňují a otevírají póry kůže. Účinné aktivní látky ze směsi bylin, koření a olejů tak lépe a  hlouběji pronikají do kůže, kde působí.Masáž bylinnými měšci se řadí mezi detoxikační. Měšce si sama vážu, používám místní valašské bylinky z biozahrádky. Oleje používám podle ajurvédy dle ročního období a jen čistě rostlinné. Kromě bylinek se do olejů přidávají přírodní silice.. 60 minut masáž, 10 minut relaxace
Tuto masáž i vyučuji pro laiky i profesionály, více zde.
 
Masáž těla zezadu....70 minut......950 Kč

 

Masáž bylinnými váčky, (Herbal massage balls) je oblíbenou procedurou ve všech wellness a spa provozech. Jedná se o starou techniku masáží, která se provádí tak, že se na tělo v různých intenzitách síly  „přitiskávají“ horké bylinné váčky.
 
Technika masáže někdy připomíná razítkování, proto se masáži také často říká masáž bylinnými razítky.
 
Váčky se na tělo ze začátku masáže přikládají tak, aby si pokožka zvykla na teplo, poté se provádí masáž která kombinuje různé tahy, tlaky, poklepávání a  krouživé pohyby, postupně po celém těle. Masáž vychází z původních východoasijských postupů léčby a péče.
 
Podle původu oblasti, kde jsou tyto masáže tradiční a podle toho, jak se techniky předávají dál, se uplatňují různé techniky přikládání, razítkování, různé tahy a tlaky.
 
 
Relaxační bylinná terapie
 
Bylinné váčky jsou předem připravené vaky z látky, naplněné směsí bylin a koření. Váček se poté utáhne a sváže do tvaru „razítka“ tak, aby v dolní části vznikla boule plná směsi byliny a koření a v hodní části vzniklo držadlo, za které terapeut váčky při masáži drží.
 
Bylinné váčky se těsně před procedurou máčí či  nahřívají v horké páře, nebo ještě lépe v horkém oleji. Zahřátím se z bylin a koření uvolňují účinné látky, které váčky přenášejí na pokožku.
 
Tím, že jsou váčky horké, působí na vrchní kůži tak, že ji uvolňují a otevírají póry kůže.
 
Účinné aktivní látky ze směsi bylin, koření a olejů tak lépe a  hlouběji pronikají do kůže, kde působí.