Baňkování aneb masáž skleněnými baňkami Vsetín   

                                                                                         skleněné baňky v terapiedotekem.cz

 • INDIKACE: Dokáže uvolňovat i extrémně zatuhlou svalovinu, prohřívá, detoxikuje.
 • u některých klientů zanechává barevné stopy (modřiny) na jednotlivých místech, které mohou vydržet až po dobu 3 týdnů.
 • Metoda spočívá v přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Je to metoda velmi stará, známá nejen ve starověku a používaná nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží.  Působí fyzikálně, reflexně, ale také metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v přilehlém okolí a v neposlední řadě i stimuluje imunitu organismu. Baňky ovlivňují procesy i na místech vzdálených aplikaci. Účinek baňky lze zesílit tím,že ji přiložíme na speciální místa, jako je aktivní akupunkturní bod nebo tzv. Hieadova zona, jež dává vzniknout příčným pásovitým segmentům, tzv. dermatomům. Jsou to kožní okrsky s vlastním nervovým zásobením, vycházející z míšních obratlových segmentů. Při onemocnění vnitřních orgánů se na zádech v oblasti příčné segmentace vytvářejí citlivá místa, označovaná jako spoušťové nebo maximální body. Jsou charakteristická pro postižené systémy. Jsou dobře hmatatelná, citlivá, někdy dokonce výrazně bolestivá. Běžně bychom je označili jako zatvrdliny, odborně - gelosy. Jde o nahromadění škodlivin pod kůží i hlouběji ve svalech. Tyto chorobně změněné okrsky tkáně, vzniklé na základě poruchy funkce vnitřního orgánu, se samy stávají dalším samostatným centrem potíží a jejich vztah k vnitřním příčinám se ztrácí. Mluví se pak o bolestech v zádech a léčí se většinou páteř. Tak jako je vznik těchto kritických míst ovlivněn poruchou zevnitř, je naopak jejich léčením možno ovlivnit vnitřní poruchu, která k jejich vzniku původně vedla. Tím se myslí druhotné léčení i onoho spřaženého vnitřního orgánu. Spojení zádových gelos s vnitřními orgány a jejich znalost generacemi lékařů činí metodu již po několik tisíciletí úspěšnou.
 • Baňkování je velice specifickou masáží – někomu není příjemná a jiný ji vyžaduje.Pokud podstoupíte několik terapií, posílíte imunitbaŇkování v terapiedotekem.czu, pročistíte krev, detoxikujete organizmus nebo ulevíte pohybovému aparátu. Baňkování má dlouholetou tradici a je velice efektivní.
 • Baňkovat lze celé tělo, dokonce i klouby a páteř.
 • KONTRAINDIKACE: Akutní trombózy a tromboflebitidy, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, anuerysma, akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce, infekce, po operaci, nádorová onemocnění, těhotenství, menstruace.
   
 • délka baňkování a ceník:

  30 min............270  Kč

  60 minut.........550 Kč